STRAPMAG TP-601Y

drukuj

Automatyczna wiązarka STRAPMAG® TP-601Y z bocznym łukiem to nowoczesne urządzenie do opasywania taśmą polipropylenową różnorodnych produktów. Wiązarka automatyczna STRAPMAG® TP-601Y jest unowocześnioną wersją poprzedniczki; bandownicy  Defalin 6000CE. Mocna, stabilna konstrukcja i niezawodność nawet w trudnych warunkach pracy to jedna z jej wielu zalet.

Sprawdzona jakość wiązarki zaowocowała przygotowaniem bardzo wielu wersji urządzenia dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów np. rolkami lub pasami z niezależnym napędem, obudową ze stali nierdzewnej, bocznym łukiem itd.

Wiązarka do trudnych zadań!

Podstawowe parametry techniczne:

Model

STRAPMAG® TP-601Y

Zasilanie elektryczne

230V / 50 Hz

Szybkość opasywania

ok. 29 cykli / min

Szerokość taśmy PP

9 lub12 mm

Grubość taśmy PP

0,55 do 0,75 mm

Siła naprężania

7-70 kg

Wymiary zew.
szer.x głęb.xwys.

616x1485x1760mm

Wysokość stołu
roboczego; regulowana

435-585 mm

Waga

300 kg

Max. masa ładunku

do 100 kg

Minimalne wymiary ładunku

130x20 mm

Wymiary karkasu

200mm/280 opcja

Pobór mocy

1,2 kW

Tempertura użytkowania

5 - 40° C

Wilgotność maksymalna

50%

 Dostępne wymiary łuków:

Wysokość mm

Szerokość mm

400

600

800

1000

650

O

O

X

X

850

O

Std

O

O

1050

O

O

O

O

1250

O

O

O

O

Std - Standard
O - Opcja
X – Niedostępny


Zastosowanie:
Automat opasujący STRAPMAG® TP-601Y został zaprojektowany do pakowania produktów przy których standardowe wiązarki wymagają szczególnej troski służb utrzymania ruchu. Produkty o dużej wadze, większych wymiarach zewnętrznych a przed wszystkim generujące duże ilości drobnych zabrudzeń jak np. cegły, bloczki betonowe, cegły szamotowe, surowe deski, listwy itp. wymagają szczególnego traktowania. Zdecydowanie korzystniej jest je pakować na automatach opasujących z bocznym łukiem.  Dzięki takiej konstrukcji głowica robocza nie jest narażona na stałe zanieczyszczenie. Pozwala to na wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi przeglądami serwisowymi, zmniejsza przestoje i wydłuża trwałość materiałów eksploatacyjnych. Sprawdza się też w przemyśle spożywczym, ubojniach drobiu i masarniach choć do pracy w warunkach ujemnej temperatury i wysokiej wilgotności polecamy wiązarki z serii  STRAPMAG® Stal wykonane z wykorzystaniem elementów ze  stali nierdzewnej np. model STRAPMAG® TP-601YS, STRAPMAG® TP-201YS.

Pakowane produkty:

Perfekcyjnie sprawdza się w opasywaniu różnorodnych pudełek, książek, prasy, kartonów, paneli mebli, desek, listewek itd.

Główne zalety:

 1. Łatwa intuicyjna obsługa,
 2. Optymalny zakres stosowanych taśm polipropylenowych,
 3. Wydajna praca,
 4. Niskie koszty eksploatacji,
 5. Szeroki zakres dostępnych wymiarów łuków,
 6. Funkcje ułatwiające pracę:
 • elektroniczna  regulacja siły opasania,
 • cykl uruchamiany ręcznie, sterownikiem nożnym, fotoczujnikiem.
 • automatyczne załadowanie taśmy,
 • automatyczny wyrzut zbędnej pętli,
 • automatyczne wycofanie taśmy,
 • szybka wymiana rolki taśmy.
 • Automatyczna wiązarka STRAPMAG® TP-601Y posiada regulowaną wysokość blatu roboczego wysokość zakresie 435 do 585 mm. Regulacja jest prosta wysokość można ją wykonać w kilka minut
 • Wiązarka automatyczna STRAPMAG® TP-601Y może współpracować z liniami technologicznymi lub jako samodzielne stanowisko pakujące.
 • Wiązarka posiada koła jezdne oraz stopki pozwalające unieruchomić i wypoziomować urządzenie pakujące.

Gwarantujemy wysoką jakość zakupionych w firmie Strapmet Sp. z o.o. maszyny i urządzenia pakujące. Na każde urządzenie otrzymujecie Państwo pełną pisemną gwarancję oraz certyfikat. Autoryzowany serwis producenta gwarantuje przywrócenie do przywrócenie do pełnej spawności w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym każdej zakupionej w firmie Strapmet Sp. z o.o. maszyny pakującej. Zaopatrujemy naszych klientów we wszystkie potrzebne materiały eksploatacyjne oraz części zamienne.

"""STRAPMET"""

ul. Spokojna 1
58-160 Świebodzice


Tel. 74 856 18 50-55, 59
Fax 74 856 18 60

MAPA DOJAZDU 

Projekt i wykonanie Agencja Interaktywna WMC
Rzetelna firma